wtorek, 8 maja 2018

PRAWIE ZA DARMO – JAK WAM NIE WSTYD – NIE HONOROWAĆ UMOWY. CZYTALIŚCIE TE UMOWY i WNIOSEK?

WSTYD MI ZA MOICH RADNYCH – OGROMNIE MI WSTYD

Zapytacie - dlaczego? 
Dziś sesja nadzwyczajna – porażka – kompromitacja.
Dzięki wnioskowi Radnego Marcina Zadory wiemy jak który Radny głosowała – i za to mu wielkie- dziękuję!
Z całą resztą już niekoniecznie.
Dziś ważyły się losy finansowanego w prawie 100 % ze środków unijnych placówki dziennego wsparcia dla dzieci i młodzieży, który dzięki ogromnemu zaangażowaniu Radnej Ewy Pacut i dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Dorocie Kawaler (wsparcie otrzymały od Burmistrza słowa Radnej E Pacut) powstanie w Stanisławiu Dolnym. Wielu Radnych okazało się przeciwnych tej inicjatywie – głosowali przeciw lub się wstrzymywali.
W mojej ocenie robiąc tak, głosując tak ewidentnie byli przeciw tej placówce, przeciw pomocy dzieciom, choć gmina ma minimalny wkład – największy to ten rzeczowy w postaci poddasza w budynku gminnym. Cała reszta -środki pieniężne to środki unijne.

Skandalem jest dla mnie to w jaki sposób potraktowano osobę piszącą wniosek. Osoba ta poprzez napisany z wielkim sukcesem wniosek otrzymała spory kubeł zarzutów, dywagacji. Pani J.F. Po tym jak zostaną przyznane środki na realizację zadania Pani J.F ma za swą ciężką pracę otrzymać 20 tys – są/miały to być pieniądze wypłacone za sukces.
Niestety jak się okazało:
Przeciw 5-Radnych: 
W.Łuczak, R.Mikołajek, T.Stela, M.Ożóg, M.Zadora
Wstrzymało się 2-Radnych:
P.Hebda, H.Jaglarz
Za wnioskiem 5 Radnych:
M.Faber, P.Janusiewicz, E.Pacut, K.Targosz, T.Wil)

Jednym słowem – za swoją pracę Pani J.F. nie dostanie wynagrodzenia.
Jak nazwać kogoś, kto nie wypłaca pracownika? 
Jak nazwać kogoś, kto korzysta z dobrodziejstwa pracy osoby której odmawia się zapłaty za jej pracę?
Mnie przychodzi jedno określenie – ja bym zadała pytanie – czy to nie jest okradanie w majestacie prawa?
Co mówi umowa? Czy w umowie nie jest wyraźnie napisane – że jeśli wniosek otrzyma dofinansowanie to wypłata się należy? 
Jakie konsekwencje  poniesiecie za takie niehonorowe, niemoralne, nieetyczne działanie?
Każda praca wymaga zapłaty szczególnie ta dobra - czy Radni kalwaryjscy są innego zdania?

W mojej ocenie głosowanie w kwestii wniosku „Placówka dziennego wsparcia dla dzieci i młodzieży Gminie Kalwaria Zebrzydowska” i zabezpieczenia środków ( a środki są cały czas unijne) tych powyżej wymienionych 5 Radnych jest konsekwentnie takiego samego zdania – są  4 PRZECIW, 1 WSTRZYMAŁ SIĘ.
Zastanawia mnie jeszcze jedno – te liczne zarzuty stawiane pani J.F. przez Radnych w/w (głosowanie przeciw) - ciśnie się pytanie - jakie to macie kwalifikacje, żeby negować ocenę tych którzy oceniali wniosek i przyznali maksymalną ocenę (97,5% dofinansowania), Jakie macie kwalifikacje żeby podważać opinię Radcy Prawnego, który na sesji w dniu dzisiejszy nie widział żadnych uchybień prawnych - co powinno rozwiać Wasze wątpliwości?
 
Przebieg tej sesji opiszę w późniejszym czasie bo też warto poznać kulisy dzisiejszych burzliwych obrad, w dużej części odbywającej się w zaciszu korytarza za zamkniętymi drzwiami - w atmosferze "tajne przez poufne"- choć nie ma tu rzeczy tajnych - a jednak...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz