środa, 9 maja 2018

CIĄG DALSZY "AFERA PODWÓRKOWA" Nie ma wiedzy, nie ma przygotowania do Sesji - Czy Radni wiedzą nad czym i o czym jest głosowanie?

Przemyślenia po wczorajszej sesji nadzwyczajnej - te wątpliwości powinny też powstać wśród wielu Radnych, a szczególnie tych głosujących PRZECIW.
Choć  "fanką" naszego Burmistrza nie jestem - o czym wiedzą  w zasadzie wszyscy, to przyznam, że sam miał nietęgą minę widząc ten "cyrk" jaki urządzono na tej sesji.

Byli obecni mieszkańcy i członkowie Stowarzyszenia którym na sercu leży powodzenie  inwestycji - a mowa jest o powstaniu w Gminie  "Placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży" oraz remont szkoły. Oburzenie wśród mieszkańców było ogromne. To w jaki sposób działają Radni przeciw dzieciom i młodzieży jest skandaliczne i zasługuje na najsurowszą karę. Mieszkańcy dadzą temu wyraz już niebawem przy wyborach. O czym głośno mówili na tej sesji.

Zastanawiam się, gdzie byli urzędnicy tej zacnej instytucji (Urząd Gminy)  na etapach sporządzania wniosku, na etapach pisania umów, na etapach zmian w budżecie (Pani Skarbnik).                           Z informacji jakie posiadam Pani, która nie otrzymała za swoją pracę pieniędzy współpracowała ściśle z Paniami z referatu Zespołu do Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, z Paniami z Ośrodka Administracyjnego Szkół Samorządowych jak również z naszą Panią Skarbnik. Pani Skarbnik miała wiele do powiedzenie i wskazywała na nieprawidłowości na tej poprzedniej sesji (26.04.2018r) i tej wczorajszej (8.05.2018r). Dlaczego ta sama Pani Skarbnik w budżecie zrobiła zmiany i zabezpieczyła kwotę na wynagrodzenie dla  Pani która napisała wniosek ?
Czy wobec tego zrobiła to niezgodnie z prawem?
Moje wątpliwości budzi jednak i przede wszystkim to, że dziś dopiero Pani Skarbnik doszukała się nazwijmy to "niezgodności" - choć Radca Prawny Urzędu stwierdził, że wszystko jest zgodne z prawem. Zmiany w budżecie przygotowała Pani Skarbnik a zatwierdza Radca Prawny.

Następne skandaliczne działanie polega na tym, że Pani Skarbnik informacje Radnym przekazuje na licznych przerwach podczas trwania sesji Rady Miejskiej. 
Gdzie była ta Pani Skarbnik podczas prac 3-Komnisji Rady Miejskiej?  Gdzie byli Radni podczas pracy swoich Komisji - wówczas wątpliwości nie mieliście?
HITEM TEJ NADZWYCZAJNEJ SESJI była cicha i poufna narada Radnych w pomieszczeniu malutkiego korytarzyka w liczbie 11 Radnych. Po ponad 30 minutach wzywają Radną Pacut (na dywanik?) i kolejno "ważnych" urzędników w tym też Panią Skarbnik. Minuty uciekają, a mieszkańcy z nieliczną grupą urzędników (widocznie mniej ważnych?) oczekują na koniec "korytarzowych" obrad "tajne przez poufne" - takiego "cyrku" jeszcze nie widziałam choć uczestniczę w obradach rady Miejskiej od wielu lat.                                                                                               Z 15 min przerwy "dobiliśmy" do blisko 1 godziny.

Moja ocena tej 5-ki Radnych przeciwnych  - dzieci i młodzież to nasza przyszłość - to Wy macie stać na straży dla dobra tych właśnie młodych obywateli i zarazem mieszkańców naszej małej ojczyzny. To Wy i urzędnicy tej gminy w tym nasza Pani Skarbnik to Wasz obowiązek za to jedni mają dietę a pozostali pensję - nie są to małe środki. Gmina nie potrzebuje szkodników i nie potrzebuje też takiej złej reklamy w postaci niehonorowanych zobowiązań.

Po raz kolejny WSTYD - brak profesjonalizmu. 

W lekkim skrócie:
Jeżeli budżet był przygotowany przez Panią Skarbnik, która wiedziała, że umowa jest "niezgodna" to czy są jeszcze/były podobne "niezgodne" umowy w przeszłości? 
Czy nie należy się temu bliżej przyjrzeć?
Czy to nie jest zadanie dla Komisji Rewizyjnej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz