czwartek, 2 listopada 2017

"Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność” Rafał Ziemkiewicz

cz1

Na wstępie – gratulacje dla radnego z Zarzyc – żona pana radnego została pracownicą urzędu i zasiada w referacie finansowym pokój nr 4. Tu miejsce zwolniło się gdyż awansowano panią inspektor na stanowisko kierownicze.
Czy prawdą jest, że pani była zadowolona po rozmowie i pewna swego zatrudnienia, w przeciwieństwie do pozostałych kandydatek?

Nowa/Stara władza – ze starych przyzwyczajeń nie wyrasta się, Te złe nawyki ciągną się za pewnymi osobami jak „smród za starymi gaciami”. Jak ktoś był zły, nieudolny, „fobiasty”, „humorzasty”, to taki zostanie i żadna modlitwa ani jej częstotliwość tego nie zmieni. Z bycia złym np przyjacielem, przedsiębiorcom, urzędnikiem, człowiekiem ... się nie wyrasta, jak z ubrania. To przylega do człowieka jak cień i kroczy do samego końca. Zaufanie traci się tylko raz i nie ma szans na jego ponowne odzyskanie. Jeśli ma się szczęście i jednak dostanie się drugą szansę na naprawę poprzednich błędów, to należy naprawiać, a nie szkodzić bardziej. Niestety to przypadki rzadkie i mnie nie znane, szkodnik pozostanie szkodnikiem.
Te „brzydkie” cechy władzy, te jej przyzwyczajenia i nawyki będziemy odsłaniać, aby wyborca miał możliwość oceny sytuacji nie tylko poprzez propagandę lokalnych mediów zależnych od władzy, na różne sposoby.
Otrzymaliśmy niepokojące informacje o zaniżaniu wartości nieruchomości gminnych będących przedmiotem sprzedaży. Czy prawdą jest to, że burmistrz zamierzał sprzedać po znacznie mniejszej cenie nieruchomość gminną i poparcie miał w znacznej części rady? 
Czy prawdą jest że Winiarnia miała kupca, a nawet kilku i cena też budziła wątpliwości. Dlaczego Radni z Brodów chcą ten teren sprzedać, nie mają na ten teren pomysłu?

cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz