piątek, 10 listopada 2017

"KARMA TO SUKA?"

"METODY POSTĘPOWANIA  WYRWANE Z MINIONEJ EPOKI KOMUNISTYCZNEJ  - CZY TO DEMOKRATYCZNE?"

Na posiedzeniu Komisji Oświatowej Burmistrz proponuje Radnym spotkanie na "uboczu". Na tym "uboczu" mieli dyskutować  między innymi  o "zdyscyplinowaniu" mieszkańców, którzy odważyli się zadawać pytania Burmistrzowi i Radnym. Burmistrz proponował  też, żeby ograniczyć nie tylko te zapytania, ale również narzucić to o co możemy pytać.
Trzeba zaznaczyć, że jedyny kontakt ze wszystkimi radnymi miejskimi, w jednym czasie ma mieszkaniec tylko i wyłącznie na Sesji.
Przypomnieć trzeba, że w Statucie Gminy był jeszcze niedawno zapis zabraniający mieszkańcom głosu na Sesji. 
Żeby być dokładną - czy  to ten zapis, nie był pomysłem Burmistrza Augustyna Ormantego i pojawił się znacznie wcześniej przed kadencją burmistrza Stradomskiego?
Zabawna rzecz miała miejsce na jednej z Sesji w okresie władzy Burmistrza Z.Stradomskiego.
Przebywający na "przymusowym zwolnieniu przez Wyborcę" ,obecnie burmistrz Augustyn Ormanty, będąc "szeregowym" mieszkańcem pojawił się na Sesji chcąc zadać pytanie Burmistrzowi Stradomskiemu. Na to zareagował Burmistrz Stradomski sprzeciwiając się i powołując się na przepis, który powstał właśnie podczas władzy Burmistrza A.Ormantego.
Czy tu nie pasuje "jak ulał" powiedzenie "Karma to Suka"?
Ten który zabraniał - sam smakował tego "owocu". 
Dziś historia się powtarza. 
Burmistrz planuje "zamknąć" usta mieszkańcom, żeby też głosu na Sesji nie zabierali.
W naszej gminie kilka lat mocno krytykowano zapis który zamykał usta mieszkańcom i udało się to zmienić. Prawnie możemy zadawać pytania.

Obecnie pracują Komisje Statutowe - co wpiszą i jak zagłosują?
Czy zamkną usta mieszkańcom, jak chce tego Burmistrz? Zobaczymy.

Bardzo ciekawą "wisienką" na tym torciku jest informacja - Ten mocno zabiegający o to by paragraf 18 pozwalał mieszkańcom jednak uczestniczyć w sesji poprzez zabranie głosu jest obecnie pracujący w Urzędzie w referacie promocji Tomasz Baluś (niedawno pomoc administracyjna, dziś inspektor), niedawny niekwestionowany "opozycjonista", "blagier" (Nasza Kalwaria), oraz ten który wygrał w sądzie z obecnym Burmistrzem Augustynem Ormanty (art 212 zniesławienie osoby publicznej)

Czy to nie przewrotność losu?

Zapowiedź nowego artykułu 
"Czy nasza Gmina może  realizować  program: "krzesełko+"?"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz