wtorek, 19 czerwca 2018

po linii partyjnej, kolesiowej, układziki i układy, dogadywanie się w zaciszu korytarzy i "przedsionków" - gdzie w tym "kociołku" jest dobro mieszkańca?

Polityka wielka i ta mała w takich małych miastach jak nasze. Czy zawsze liczy się pieniądz i to dla niego jak mawiają starsi "dla pieniędzy świat się modli dla pieniędzy świat się podli"?

Prawdopodobny scenariusz zbliżających się wyborów w naszej małej ojczyźnie i walka o każdy głos. A nawet jak kiedyś powiedział były już burmistrz Z.S. (zarzuciły mu pewne osoby) że "żebra o głosy" (spotkanie przedwyborcze w Koronie w roku 2010).

Mówi się, że startuje obecny Burmistrz po raz któryś z rzędu. 
Mówi się że będzie "startował" w zbliżających się wyborach były burmistrz Z.S.. Jednocześnie mówi się, że będzie też "startował" na "stołek" dyrektora Zespołu Szkół im KEN.
Jest to wysoko prawdopodobne gdyż ta kandydatura  ma poparcie linii politycznej (pis). Czy faktycznie ten konkurs będzie aż tak oczywisty w wyniku? Czy była zastępca burmistrza a obecnie kurator, będąca mocno osadzona w strukturach pis popiera te działania i znowu "wskoczy" jak poprzednio na stołek zastępcy ku ogólnemu niezadowoleniu mieszkańców? Przypomnijmy czy  ten były burmistrz bez powodzenia  nie kandydował już na stanowisko dyrektora do szkoły we  wsi Klecza w Gminie Wadowice? Jeśli nie przeszedł w konkursie do szkoły podstawowej  to spełni wymagania na dyrektora szkoły średniej?
Przypomnieć należy, że za czasów gdy ja miałam zaszczyt być uczniem Zespołu Szkół KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej było nas uczniów w granicach 1500. Obecnie jest niewielu. Z informacji posiadanych ze Starostwa, co już opisaliśmy, uczy się ok. 370 uczniów. 
Ten wybór, ewentualnego dyrektora uzdrowi tę placówkę?
Wróćmy do tej ewentualnej propozycji na powrót do magistratu - co takiego zrobił dla naszej Gminy prócz wielomilionowych długów, licznych zatrudnionych "kolesiów", rozbudowanej administracji?
Gdzie te pozyskane  środki unijne, które powinny rozwinąć Gminę? Jak sprzedaż majątku polskiego niemieckiemu przedsiębiorcy przysłużyła się Gminie? 
O tym jak gmina działała pod rządem poprzedniego burmistrza niebawem przypomnimy.
Jakim sposobem wejście do tej samej wody i wybranie starego da nam wejście w lepsze, nowe...?

Być może są to dywagacje niepotrzebne ale warto rozważyć i te ewentualność.  
cdn. o kolejnych prawdopodobnych kandydatach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz