środa, 6 czerwca 2018

Kolejna Sesja Nadzwyczajna - "kabaretu" część dalsza?

W dniu 6 czerwca 2018r po raz kolejny zbierają się Radni Miejscy Kalwaryjscy nadzwyczajnie.

Przedmiotem spotkania są po raz kolejny  środki unijne, które z powodzeniem dostaliśmy po napisanym przez panią J.F. wniosku. 
Znowu po raz kolejny Rany M.Zadora i tu czynnie mu towarzyszy Rany T.Stela kwestionując prawną stronę pewnych działań. 
Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie mały, ale ważny fakt.
Ci obaj panowie wspierani po "cichu" przez 3-kolegów nie mają żadnego umocowania w wykształceniu i kompetencji, żeby podważać decyzję organu, który  pozytywnie ocenił wniosek i przyznał Gminie 4,5 mln zł na inwestycję wspierającą dzieci i młodzież.

Czy Ci Radni nie cieszą się że Gmina zyskała pieniądze i wsparcie dla dzieci i młodzieży?
Czy ta "awantura" ma sprowadzić na Gminę kłopoty a przy tym pozbawić dzieci i młodzież  dobrodziejstwa wynikającego z realizacji zadania?

Wczorajsza Sesja to kompromitacja tych Radnych w oczach społeczeństwa. 
To już "lans" wyborczy pana Radnego?
Tylko dzięki opanowaniu Pana Przewodniczącego, który w sposób profesjonalny prowadził posiedzenie "piana" toczyła się mniej.

Niestety Sesja ta odsłoniła również, że urzędnicy nie umieją bronić inwestycji gminnej, nie mówią - nie mają nic do powiedzenia? 
Zastanawiam się po co siedzą na sesji nie mając nic do powiedzenia. Tu dość wyraźnie swoje niezadowolenie okazali sołtysi opuszczając posiedzenie.
Radny M.Zadora zarzucił Burmistrzowi, że na pytania w sprawie pozyskanych 4,5 mln zł mówiła Pani J.F - nie będąca pracownikiem Urzędu. 
Nie ma w tym nic dziwnego - to ta Pani z powodzeniem napisała wniosek - z przykrością nasuwają się wnioski, Pani z Zespołu Pozyskiwania Środków nic nie mówiła, nic nie wie bo też nie zadała sobie widocznie trudu, żeby poznać ten wniosek?

Nasuwa się wniosek - taka Gmina jacy jej urzędnicy - tu też boleśnie widać, tyle pozyskanych środków jaki zespół do pozyskiwania środków.

Uważam, że jeśli Unia daje pieniądze to należy z tego dobrodziejstwa korzystać - ta Gmina i ten Zespół tego nie umieją robić w dostatecznym stopniu z korzyścią dla nas, mieszkańców.
 
Zadałam pytania Radnym - poczekam Ustawowo 14 dni i opiszę. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz