poniedziałek, 25 czerwca 2018

CD. "CZY TO LEKCEWAŻENIE WYBORCY CZY ZWYKŁY "TUMIWISIZM"" Czy dbacie o nas o nasze interesy, czy interesujecie się naszymi sprawami i czy staracie się pomóc w rozwiązywaniu problemów naszej społeczności?

 Mandat radnego jest wolny, co oznacza, że w wypełnianiu tej funkcji społecznej nie jest on związany instrukcjami wyborców. Daje radnemu swobodę działania, która pozwala zajmować się wszystkimi inicjatywami na terenie gminy/powiatu, a nie tylko realizowaniem swojego programu wyborczego. 
CO  ZROBIŁEŚ PANI/PAN RADNY DLA DOBRA NASZEJ GMINY? ODPOWIEDZI OD WIĘKSZOŚCI NADAL BRAK!

Termin minął i z przykrością stwierdzam, że w związku z chęcią jakiejkolwiek odpowiedzi wyborcy i podatnikowi odezwali się jeszcze poza wcześniej wymienionymi - Pan Radny T.Wilk i Pan Radny P.Hebda. 
Pozostali Radni widocznie uważa, że są ponad tak przyziemne zajęcie jak odpowiadanie podatnikowi w kwestii swoich czynności, za które otrzymują diety. 

PRZYPOMINAM PANOWIE RADNI O CZY JAK WIDAĆ ZAPOMNIELIŚCIE, ŻE

"Radny wykonuje swoje obowiązki z myślą o wspólnocie samorządowej i mieszkańcach. Nie podejmuje działań mając na uwadze tylko swoją popularność i własne interesy. Radny wykonuje swoje obowiązki rzetelnie poprzez działalność na wielu płaszczyznach, a kontakty z mieszkańcami są tylko jedną z nich." Unikanie odpowiedzi mieszkańcowi - jak to nazwiecie?
"Uczciwe wywiązywanie się z obowiązków można rozumieć w kilku aspektach. Pierwszy z nich to uczciwe postępowanie wobec wyborców. Radny powinien jasno przedstawiać nawet najtrudniejsze sprawy, szczerze mówić o problemach i zagrożeniach. Nie może zwodzić swoich wyborców, ani świadomie gmatwać spraw, licząc, że w przyszłości „same się rozwiążą”. Jeśli czegoś nie udaje mu się przeforsować w radzie lub jej komisjach, powinien o tym otwarcie powiedzieć wyborcom."

" Ślubuje, że będzie dbał nie tylko o dobro swoich wyborców, ale także o dobro wszystkich mieszkańców oraz to, że będzie się liczył z ich opiniami, skargami i postulatami. Nie może realizować postulatu „troski o dobro”, nie zważając na opinie ludzi. Musi swoje działania tak wyważyć, żeby jednocześnie osiągnąć zadowolenie jak największej liczby mieszkańców."

Mieszkańcy oczekują od radnego nie tylko szybkiej informacji i efektywnego działania, ale także składania sprawozdań z podejmowanych inicjatyw i pracy w radzie. Radny powinien starać się być osobą znaną, by każdy zainteresowany mógł do niego dotrzeć. Czy dbacie o nas o nasze interesy, czy interesujecie się naszymi sprawami i czy staracie się pomóc w rozwiązywaniu problemów naszej społeczności?

Mam wątpliwości - już samo to, że nie chcecie "pochwalić" się tym co  osiągnęliście przez te blisko 4-ry lata mówi dość wyraźnie o Waszej pracy na rzecz wyborców.

1 komentarz:

  1. Zośka. Napisz lepiej jak były burmistrz został dyrektorem KEN. Facet który ni e ma pojęcia o rzemiośle będzie kierował placówką stolarzy, a kiedyś nawet nie wygrał konkursu na stanowisko dyrektora podstawówki. Dzine, że już miesiąc temu ludzie mówili o jego kondydaturze i wygranej oraz zakazie konkurencji dla Baśki, czyżby kolejna ustwka pisiorków w naszej gminie? A może ciocia ma jakiś interes aby tą szkołę wyończyć i otworzyć coś konkurencyjnego w Wadowicach i zarabiac na tm krocie dostając pieniądze unijne i ministerstwa nauki?

    OdpowiedzUsuń