niedziela, 10 czerwca 2018

Najbadrziej nieuprzejmy urzędnik w naszej Gminie?

Można by ogłosić konkurs w którym wybralibyśmy najbardziej nieuprzejmego, niemerytorycznego i nie wiemy dlaczego taki został zatrudniony?

Piszę o tym gdyż dochodzą mnie słuch, że pewien pracownik odnosi się do petentów w sposób nieprofesjonalny, wręcz z niechęciom, co potwierdzę bo sama byłam tak przez owego pracownika potraktowana.
Do pracy i kontaktów z petentami potrzeba mieć pewne wyczucie i ogładę, a tu mam wątpliwości - co przemówiło za tym by ten pan zajął się ... No właściwie, nie wiem czy się zajmuje. Wielokrotnie widywano jak towarzyszy szefowi i fotografuje pana szefa.
Swoją  "przygodę" z urzędem "blogier" T.B. określany "Tomabalu" - zaczął od stanowiska "pomoc administracyjne". Szybko awansował po niespełna roku na stanowisko inspektora.  Choć w innych gminach na takie stanowisko wymagane jest posiadanie prawa jazdy i pojazdu jakim ta osoba się poruszać powinna - tu ten wymóg nie był konieczny. Też z wykształceniem na to stanowisko nasza gmina była bardzo elastyczna - dlaczego? 
Samo prowadzenie bloga nie robi z danej osoby "redaktora" jak się pana tego określa. 
Czy ma wpływ na decyzję burmistrza o zatrudnieniu pana "blogiera"przegrana procesowa z tym blogerem T.Baluś w roku 2010? 
Czy to forma "zamknięcia ust", inaczej zwane "kupowanie opozycji" - bo też takim śledzącym niby potknięcia władzy był ten bloger? 
Jeśli tak to jak to świadczy o jednym i drugim?
Zatrudniony bloger T.B. w Referacie Działalności Gospodarczej i Promocji (PDG). W tym okresie  zatrudnienia byłego już blogera T.B. odeszła wieloletnia pracownica i zarazem Kierowniczka (wiedza i doświadczenie). Odszedł również jeden z panów inspektorów (merytoryczny i ceniony), a teraz kolejna kierowniczka chora. Czy to zbieg okoliczności, że referat w krótkim okresie traci 3-ch pracowników? Skład tego referatu to 4-ch urzędników.
Czy niebawem będzie to referat "widmo" z jednym tylko pracownikiem "alfą i omegą" inspektorem T.B.?

Będziemy śledzić historię zatrudnień, szczególnie w tym referacie.

Jest to ważny referat i jak widać nie ma tam fachowej, merytorycznej obsługi. Takie "żonglowanie"
pracownikami na zasadzie "zapchaj dziurę" nie służ niczemu dobremu, a już szczególnie przedsiębiorcom. Nie służy to przedsiębiorcom zarówno tym początkującym, otwierającym działalność jaki i tym już działającym, że o wizerunku miasta/gminy i jej promocji nie wspomnę.

Poniższy temat zostanie szerzej opisany gdy otrzymam odpowiedzi na zadane pytania. Już dziś wspomnę tylko, że  jeden z Radnych Miejskich nie jest zainteresowany aby w naszej Gminie powstał Ośrodek wsparcia dla dzieci i młodzieży, nie jest też zainteresowany  powstaniem ośrodka dla niepełnosprawnych. Może tak nasz Radny pospaceruje po gminie, a szczególnie po swoim okręgu z zobaczy jak te chodniki wykonane zostały, jak te dziury i ubytki kostki stwarzają niebezpieczeństwo dla pieszych. 
Mniej "parcia" na władzę a zajmij się Pan tym za co dietę bierzesz.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz