niedziela, 19 sierpnia 2018

JAKI GOSPODARZ TAKIE TEŻ JEGO GOSPODARSTWO.

Wielu mieszkańców bulwersuje fakt, w jakim "opłakanym" stanie są  place zabaw dla naszych pociech. Ogromne środki publiczne wydane, a dbanie o bezpieczeństwo dzieci niedopuszczalne. 
Kto odpowiada za takie zaniedbania? 
Czy są to Radni, Sołtysi czy Urzędnicy? 
Może każdy z Nich - bo też  mandat zaufania mają od Wyborcy - Za co te diety bierzecie?
Wakacje dobiegają końca, a nie doczekały się remontów niektóre zabawki na placu zabaw. 
Zapytam - czy te plastikowe zabawki to były po okresie zimowym myte - jeśli tak to kiedy?
Nie dość, że remontów nie było to i z czystością na  placach zabaw też nie jest dobrze.
Niesprzątane place (niedopałki papierosów, kapsle po piwie, pudełka po papierosach, butelki po napojach, papiery, liście i suche gałęzie-Kalwaria, nie wykoszona trawa-Brody, uszkodzone zabawki, brudne zabawki-Kalwaria). 
Panowie Radni z Kalwarii -T.Stela, P.Janusiewicz, M.Zadora, R.Mikołajek - kiedy ostatni raz widzieli plac zabaw przy ul. Jana Pawła II?
Niektórzy Radni, Przewodniczący Zarządu gdyby mniej "politykowali", mniej interesowali się innymi sołectwami, a więcej spacerowali i doglądali swego rejonu byłoby znacznie lepiej. Jeśli się nie ma czasu na prace związane z pełnionym mandatem za który dostaje się dietę - to może czas zastanowić się nad dalszymi krokami i nie zawracać głowy Wyborcy.
Gdzie Panowie Radni byliście w okresie kiedy te remonty powinny być uskutecznione - bezpieczeństwo, zdrowie dzieci jest ważne i powinno być też dla Was ważne.
Jak pilnujecie inwestycji jakie są wykonywane na Waszym terenie? Dlaczego te chodniki są tak "zwichrowane"?
Plac zabaw w Brodach jest niekoszony. Zarówno sam plac jak i pas wokół placu - wysoka trawa. To siedlisko kleszczy i innych potencjalnych zagrożeń dla maluchów. Panie Radny H.Jaglarz i P.Hebda - kiedy byli w okolicy placu zabaw przy drodze do LKS Cedron Brody?
Plac zabaw w Kalwarii (koło Biblioteki) to dopiero "rewia" różności. Od kapsli i niedopałków papierosów po liście i suche gałązki z drzew. Z informacji jakie posiadam, zarówno na placu zabaw w Brodach jak i w Kalwarii to ulubione miejsce spotkań młodzieży (a kamery montowane na ścianie Biblioteki kosztowały Podatnika ok.20 tys).
Niestety policja jak widać po efektach, nie interweniuje.
Uważam, że tu należy wykazać się mądrością, i nie "ścigać" wszystkich.
Młodzież też ma prawo przebywać na placu zabaw, a policja powinna wykazać się i korzystać z tych kamer. To nagania powinny wykazać, kto śmieci a kto tylko spokojnie siedzi - do czego ma prawo.

Zapytamy czy te, ok.20 tys środków publicznych
zostało wydane na "atrapy", jeśli nie to dlaczego nie ma interwencji?
Zapytamy o inne place zabaw w naszej gminie - czy są wystarczająco bezpieczne dla naszych dzieci?

Zdjęcia już niebawem. 

1 komentarz:

  1. dzisiaj odbyła się komisja statutowa, podobno Wilk zapomniał, że zwołał swoją komisję, ponaglamy telefonami raczył zjawić się po bodajże godzinie, kilku mieszkańców wyszło, bo nie miało czasu już czekać, po co chłopina pełni mandat radnego? Komisja istnieje chyba 3 lata i nic, żadnych rezulatatów.

    OdpowiedzUsuń