czwartek, 18 stycznia 2018

Prawda jest jedna - nie można jej "zaklinać""Przemilczanie pewnych faktów, czy  to nie jest kłamstwo?"

Poniższy tekst nie zawiera informacji że kwota : 66.362,83 złotych to też pieniążki, które zostały zbierane przez wolontariuszy w  Gminie  Stryszów  i w Izdebniku. Gdy zapytałam w CKSiT panią, dlaczego w artykule brak jest tej informacji? Dowiedziałam się, że od lat są Oni z nimi, że Kalwaryjski sztab rozlicza zbiórkę z tych miejscowości, Niemniej  dziwi mnie, dlaczego nie ma informacji, że jednak zarówno w gminie Stryszów jak i w Izdebniku zbierano pieniądze w tę niedzielę dla noworodków wraz z wolontariuszami z naszej gminy.


„112 wolontariuszy kwestowało na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska, kolejnych kilkadziesiąt osób wspomogło imprezę towarzyszącą na sali widowiskowej organizując wydarzenie oraz przekazując przedmioty i usługi na licytację. Z licytacji na sali widowiskowej uzyskaliśmy kwotę 4406,93 złotych (zwiększyliśmy zeszłoroczną kwotę).”


Brak rzetelności w podaniu tej informacji – czy to uczciwe?


http://ckstkalwaria.com/nowa/reportaze/338-wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-w-kalwarii


Wspaniale zagrała orkiestra – Znowu stanęliśmy na wysokości zadania – mamy wielkie serca.

Pomagać – dzielić się z potrzebującymi – a jeśli są to dzieci – to tym bardziej jest to ważne i piękne.

W Kalwarii imprezę poprowadzili Pan Rafał Łęczyński i Pan Piotr Filipkowski, wspierani  przez dzieci, które w sposób profesjonalny stanowiły ważne dopełnienie tej imprezy.

Wspaniale bawiliśmy się, łącząc zabawę z ważnym zadaniem.

Nie byłyśmy co prawda od samego początku  - przybyłyśmy ok. 15, ale nie widziałyśmy,  żeby imprezę zaszczycili swą obecnością samorządowcy. Nie było widać Radnych a w szczególności brak było naszych kalwaryjskich Radnych. Dlaczego?

Przypomnę że w Radzie zasiada 4-ch mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej.

Oddając sprawiedliwość samorządowi – była obecna pani Radna – jedyna kobieta w naszej Radzie Miejskiej – więc  honor  Rady obroniono.

Brak też było burmistrza. Być może to ważne sobotnie spotkanie partyjne wyczerpało naszą władzę? Być może był tuż po otwarciu drzwi, bądź po moim wyjściu?

Szkoda, że mieszkańcy naszej gminy nie dopisali, tak licznie jakby się tego można było spodziewać. Może w przyszłorocznej orkiestrze będzie nas więcej.

Zachęcam do uczestniczenia w takich akcjach – dają one wiele radości, satysfakcji. Takie imprezy „naładowują” nas pozytywną energią.

3 komentarze:

 1. Nierzetelny to jest ten artykuł i pani działania. Wstyd, że reprezentuje pani nasza gminę a sama wali kupę do własnego gniazda. Wolontariuszy była ponad setka, każdy dostał imienne rozliczenie i podziękowania, podkreślę każdy! Może oczekuje pani ze każdy sztab będzie publikowal listę imienna wolontariuszy? To w tutejszym sztabie tez maja pisać ile zebrano w Brodach i kto, ile w stanislawou i kto?! Patologia pani Zosiu, dała się pani ograć jak małe dziecko i napisać same bzdury. Wtedy to już nie będą wolontariusze tylko maszynki do zbierania kasy a cała idea Owsiaka runie w gruzach. Jeśli o to pani chodzi to gratuluje postawy. Ciekawe czy jak znowu wyląduje pani w szpitalu będzie pani pytać kto zebrał kasę na aparaturę która podtrzyma panią przy życiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo rzadko wyrażam swoje opinie w komentarzach, ale po przeczytaniu artykułu oraz powyższego zjadliwego komentarza muszę wyrazić swoje zdanie:
   Jeżeli nazywasz konstruktywną krytykę "waleniem kupy do własnego gniazda" to nie rozumiesz zupełnie zasady demokratycznego Państwa - to po pierwsze.
   Jeżeli w akcji od lat biorą udział sąsiednie gminy, to dlaczego sukces przypisuje się tylko jednej?.... a dopiero po interwencji dopisuje się gminy Stryszów i Izdebnik do informacji na www CKST? Czy to nie jest ignorancja wobec wolontariuszy, którzy pracowali w tych gminach oraz osób , które wrzucały tam do puszek? To jest czysta manipulacja informacją godząca w idee WOŚP. Z arykułu nie wynika, aby autorka oczekiwała szczegółowych raportów finansowych sztabu. Poruszyła tylko istotną kwestię uczciwości medialnej CKST.
   Twój komentarz jest zlepkiem hasełek oraz wydumanych idei sugerujących intencje autora.
   Natomiast Twoja puenta na koniec, to już esencja prostactwa, przykro mi ale tak to wygląda.

   Usuń
 2. Przyznam że ze zdziwieniem przyjąłem wiadomość te 3 lata temu o zatrudnieniu bez konkursu przez burmistrza po raz kolejny „wydalonego” przez burmistrza Stradomskiego dyrektora Burdka.
  W sumie decyzja nie była zła, jeśli spojrzeć na to z perspektywy czasu.
  Jednak za czasów Agi i Szumary działo się więcej.
  Dziś pieniądze nadal spore na „kulturę” w gminie idą a czy widać tę „kulturę”?
  Widać natomiast że dyrektor ma sporo czasu po obiadku. Z pieskiem spacerki w godzinach, gdzie to powinien w pracy być, udaje się w stronę Klasztoru ulicą 3 Maja.
  Jak nie było dyrektora poprzednio widać tak też teraz mało się publicznie pokazuje. Dumnie zastępowany jest przez swego współpracownika Piotrusia(Nowy Rok).
  Czy to trema panie dyrektorze?

  OdpowiedzUsuń