poniedziałek, 8 stycznia 2018

Ilu mieszkańców gminy wsparłeś finansowo Burmistrzu? Czy to "rozdawnictwo" jest sprawiedliwe czy wg uznania włodarza?

Spotkałam się z tym jak odmawia się mieszkańcom, którzy zwracają się o pomoc do urzędu, burmistrza i radnych – w dowolnej kolejności.
Jeśli już mieszkaniec prosi to musi być zdesperowany, i trafia na  słowa: „nie ma środków”.
Niestety dla jednych nie ma, a dla innych są.

Przykłady – np. odmówiono pomocy pani, która prosiła o wsparcie  w oczyszczeniu studni z bakterii (zagrożenie zdrowia mieszkańców), a kilka miesięcy później ofiaruje się pomoc w budowie studni głębinowej, w innej wsi, innemu mieszkańcowi.
Nie pomogło się w zakupie okularów jednemu z dzieci w naszej gminie, ale dopłaca się do operacji innej osobie, ale działającej w samorządzie.

Jeśli pomagać to wszystkim, nie „wybiórczo”.

Czy to prawda burmistrzu, obecnie sprawujący nam władzę, że odwiedziłeś kilka domów w naszej gminie ze wsparciem finansowym wraz z życzeniami świąteczno-noworocznymi?
 
Jakie warunki spełniły poszczególne osoby, aby uzyskać to wsparcie finansowe wraz z „przyjemnością” goszczenia pana i jednej z najważniejszych dziś osób zatrudnionych w gminie?
Z jakiego „paragrafu” możliwa była taka „ofiarność” Pana włodarza?
A może te środki pochodziły ze środków osobistych tych dwóch panów odwiedzających?
Czy prawdą jest, że osobiście Pan te pieniądze „wydawał” mieszkańcom?
Ilu mieszkańców naszej gminy otrzymało, te Pańskie życzenia wraz z pieniędzmi?
Jakimi przesłankami kierował się Pan w tym działaniu?

Czy prawdą jest, że w roku poprzednim asystowały Panu w tym zacnym „rekonesansie” pracownicy MGOPS-u, a w tym roku asystował Panu,Pan jeszcze niedawno pełniący funkcję „pomocy administracyjnej”, wcześniej „blogier” ( mówiący o sobie, że jest głosem niezależnej Kalwarii i będący w opozycji do dzisiejszego pracodawcy), dziś inspektor w referacie „promocji”?

Jak widać miłościwy i empatyczny ten nasz burmistrz - czy jest powód żeby się "czepiać"?
Nawet jeśli tylko kilka osób dostało, słusznie czy nie, czy to już kampania wyborcza czy nie  - ale jednak wsparcie jakieś  dla mieszkańca  jest?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz