piątek, 10 marca 2017

Podwyżki – nagrody w Urzędzie – ciąg dalszy

ROK 2016

Wszystkie informacje jakie zamieszczamy na naszej stronie pochodzą z oficjalnych pism Urzędu – zgodnie z Ustawą o dostępie do informacji publicznej. 
Pismo SR.1431.1.2016 z 5.02.2016, SR.1431.6.2017 z 7.02.1017(podwyżki nagrody)



Z informacji jakie posiadamy wynika że w roku 2016 otrzymali pracownicy kolejne podwyżki.

Nie ma to jak praca w administracji pod rządami burmistrza z PSL. Pod zarządem PIS też „biednie” nie było w tej kwestii.

Podwyżki otrzymują kolejno:

2 inspektorów 2 x 2 400 zł(rok) = 4 800  zł więcej do brutto płacy zasadniczej
1 inspektor -6 000 zł (rok)  więcej do brutto płacy zasadniczej      
1 inspektor -13 200 zł (rok)  więcej do brutto płacy zasadniczej  
1 inspektor -  1 200 zł (rok)  więcej do brutto płacy zasadniczej 
Te podwyżki, tylko dla 5-ciu inspektorów,  obciążają Podatnika na kwotę 25 200 zł w skali roku (a to tylko 1/8 zatrudnionych w tym zakładzie pracy).

Zapytamy czy   podwyżka w 2016r, w wysokości rocznej 6 000 zł jest może dla tego samego inspektora. Czy jest możliwe, że  jeden inspektor w ciągu 2-ch lat mógł otrzymać, aż 12 000zł podwyżki? 


Nagrody !

1 500 zł 40 osób = 60 000 zł

Kolejne nagrody:

500 zł do 2 500 zł  Jeśli weźmiemy średnią powiedzmy po 1000 zł ( nie wiemy w jakiej wysokości ta hojność się objawiła i komu), ale załóżmy, że średnia wyniosła 1000 zł.

40 pracowników x 1000 zł daje nam  40 000 zł

I nie zapominajmy, że ten rok już w całości skutkuje podwyżką dla dyrektor w wysokości ok. 1200 zł,  co już w skali roku jest ok. 14 000 zł więcej.  

A to dopiero czubek „góry lodowej” dla hojności naszego nowo-starego Burmistrza A.Ormantego. Nie wiemy jak daleko sięga hojność rzeczonego Burmistrza jeśli mówić o pozostałych jednostkach organizacyjnych podległych Burmistrzowi – zapytamy!

Reasumując powyższe – w naszej ocenie rok 2016 samych podwyżek i nagród, można zamknąć kwotą ok. 125 000 zł ( w związku z tym, że podana wysokość nagród jest mało precyzyjna uśredniamy tę wielkość).

czwartek, 9 marca 2017

Podwyżki – nagrody w Urzędzie – ciąg dalszy



                      ROK  2015

Wszystkie informacje jakie zamieszczamy na naszej stronie pochodzą z oficjalnych pism Urzędu – pozyskane informacje zgodnie z Ustawą o dostępie do informacji publicznej.  
(Oryginały pism do wglądu u pełnomocnik Stowarzyszenia Zofii Jończyk)

Pismo SR.1431.1.2016 z dnia 05.02.2016 r   (podwyżki nagrody)

Referat ref.budżetowy   6 000 zł

Referat ref.promocji i dział.gosp.   800 zł

Referat ref roln.i nieruch. 4 000 zł

Referat ref. finan.    6 756 zł

Referat ref.ewiden.ludn.. 5 062 zł

Referat ref.inwest.gosp.komun.  5 400 zł

Podwyżki dla kierowników referatów (4-ch) łączna kwota 6930zł

Podwyżki dla kier. ref. nie składających oświadczeń majątkowych 5 –ciu –łączna kwota 14 624 zł

RAZEM : Podwyżki wyżej wymienionych to łączna kwota 49 572 zł 

Nagrody pismo podaje od 750 zł – 1500 zł  z okazji dnia samorządowca i z okazji świąt. Można przyjąć że po raz kolejny z okazji świąt przyznano podobną nagrodę więc ta kwota jest  podwójna (pismo mało precyzyjne).
1 000 zł (średnio) x 40 pracowników = 40 000 zł

Jeśli wydano tę samą kwotę na nagrody świąteczne to mamy plus 40 000 zł

Powyższe dane sumujemy i w pierwszym wyliczeniu mamy koszty podwyżek i nagród w roku 2015  ok. 89 572 zł.

W drugim wyliczeniu będzie to kwota ok 129 572 zł


Podwyżki w roku 2015  opcja I – 89 572 zł
                                         opcja II- 129 572 zł


Po doprecyzowaniu informacji, napiszemy rzeczywistą  kwotę wydanych  środków na nagrody w 2015 roku.

 
cdn

środa, 8 marca 2017

Komentarz - komentarza



Bardzo dziękujemy za komentarze - wszystkim poświęcamy wiele uwagi. Niestety, dla niektórych, nie ma możliwości udostępniania chamskich, wulgarnych, obraźliwych komentarzy. Chamstwo to nie jest krytyka konstruktywna. Chamstwo pozostaje chamstwem i na to naszego pozwolenia na Cedronie nie będzie. Co innego krytyka, bądź  konstruktywna krytyka...
Przykład poniższego komentarza.
 „Szanowna Pani. Kto to jest ten Pan T. Jaglarz? Z tego co się orientuję Radnym jest H. Jaglarz (radzę zmienić słabo poinformowanego piśmiennego). Czy kiedykolwiek poznamy odpowiedzi na zadawane przez Panią pytania? Wszędzie widzi Pani afery, a nic z nich nie wynika. Ci co lobbowali zakup "Brodvinu" dawno już o tym zapomnieli. Wywołuje Pani do tablicy nieodpowiednie osoby i stara się im zaszkodzić. Proszę pamiętać że "kto ma pilota, ten ma władzę". – dotyczy posta: NIE MA WSPARCIA GMINY DLA OSÓB STARSZYCH, CHORYCH I ICH RODZIN ?
„odpowiedzi na zadane pytania” Drogi panie(i)  - to Radni powinni być najlepiej poinformowani – w końcu, blisko „pańskiego” biurka są, a niektórzy i bliżej – co więc przeszkadza w uzyskaniu tych informacji?
My – Suweren musimy te informacje uzyskiwać po wielu trudach – to co Radni mają/powinni mieć ad hoc.

Nie ma się co chwalić, że się szuka wiedzy o pracy urzędu w internecie, czy praca urzędu nie powinna być transparentna?

Niestety o „aferach” , my możemy tylko pisać, gdy je wykryjemy. Do „zrobienia czegoś” z taką „aferą” są w naszym przypadku Radni. I jak każdy kto wie, i zna Ustawę o samorządzie powinien zdawać sobie sprawę z hierarchiczności naszego systemu.

Przypomnę tym co twierdzą że „ nic nie mogą, bo "nie ma woli burmistrza..” a biorą co miesiąc dietę.

Najwyższą jednostką jest Suweren (My Mieszkańcy), potem Rada, za nimi dopiero Prezydent, Burmistrz, Wójt, Urzędnicy.

Jak wczoraj sprawdzałam to ta hierarcha  nie uległa zmianie, pomimo, że te przepisy w ostatnim czasie zmieniają się szybciej od pogody. Tu zmiana nie nastąpiła – jeszcze.

Jeśli nie ma „dobrej woli” w załatwieniu, uregulowaniu ….. przez Burmistrza danej sprawy – do zdyscyplinowania jesteście  Wy – Radni. Wy dostaliście mandat zaufania i przyzwolenie społeczne na działanie w naszym interesie. Zasłanianie się „co ja, my możemy” jest niemoralne i nieodpowiedzialne.  

Może czas pomyśleć o emeryturze politycznej, skoro niektórzy czują się „bezradni”, zmęczeni i te działania w polityce lokalnej koliduje z Ich działalnością prywatną?


Jak się okazało (rozmowa z Radnym 7.03.2017r), Pan Radny Henryk Jaglarz „bardzo cierpi” z powodu tej literówki jaka się „wkradła „ w powyżej wymieniony tekst. Wobec tego stanu rzeczy przepraszamy po raz kolejny i oświadczamy, że  w tekstach gdy będziemy wymieniać osobę Pana Radnego Henryka Jaglarz, będzie to pełne imię i nazwisko().

wtorek, 7 marca 2017

Do Radnych z Brodów H.Jaglarz i P.Hebda


Zarzucacie mi Panowie pisanie nieprawdy – z całą odpowiedzialnością mówię, że sami Panowie nie macie wiedzy, którą z racji wykonywania mandatu społecznego powinniście mieć. To Wy pobieracie dietę i macie dbać o dobro Podatnika i naszej Gminy.
Pan Radny zapewniał mnie, że nie jest prawdą by planowano w starej szkole „świetlicę środowiskową”, że była to tylko taka luźna propozycja pani dyrektor, bo też ciasno w szkole w związku z połączeniem świetlicy szkolnej ze środowiskową.

Nie rozumiem, w jaki sposób ma miejsce takie ”scalenie”, gdzie tu komfort dzieci? Ale…. To temat na później….

Pytam – jak się interesujecie Panowie Radni i dbacie o dobro wsi i gminy skoro nie wiecie, że w dokumencie urzędowym na oficjalnej stronie Urzędu jest ciekawy wpis – polecam zapoznajcie się z treścią : 
(Lp.3) Protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych (pdf, 18,982.71KB)                               

„ Zorganizowanie w starej szkole w Brodach świetlicy środowiskowej. W ramach zajęć objąć pomocą psychologiczną i logopedyczną dzieci i młodzież”

I co?  
Kto tu nie odrobił zadania? 
Jak uczestniczycie w tych konsultacjach społecznych? Jak dopilnowaliście, żeby wniosek z zebrania wielskiego w 2015 roku znalazł się tam gdzie powinien? 
I czy nie był to wasz obowiązek?


Gdybyście, zarówno Pan Radny H.Jaglarz i P.Hebda przeczytali, to byście  nie opowiadali, że moje informacje zawierają nieprawdę.
Panie Radny H.Jaglarz – jest Pan osobą publiczną i nie powinno Pana dziwić, że informacje „wypływają”, czy że ludzie pytają. Uważam, że doskonałym źródłem informacji dla obu Panów, a szczególnie dla Pana H.Jaglarz jest referat pozyskiwania środków zewnętrznych, który „pilotuje” firmę zewnętrzną opracowującą ten plan.
        
          Może uchyli Pan rąbka tajemnicy : gdzie też pracuje Pana córka? Ten incydent mnie obraził i uważam , że jest poniżej jakiejkolwiek krytyki, to była godna nagany próba wywarcia nacisku na wolność słowa. 
      
       Podatnik, Mieszkaniec ma prawo do informacji, do prawdziwej, rzetelnej informacji i czy to jest Wam wygodne czy nie, mnie to………